השפעת קישורים נכנסים על דירוג בגוגל

ההשפעה של קישורים נכנסים על דירוג האתר בגוגל

קישורים נכנסים (בק-לינקס) הם מרכיב קריטי בכל אסטרטגיית קידום אתרים מוצלחת.
אלו קישורים מאתרים חיצוניים שמפנים משתמשים לאתר שלך, ופועלים כמעין "הצבעות אמון". כאשר גוגל מזהה את ההצבעות הללו שמגיעות ממקורות אמינים ורלוונטיים, היא מפרשת אותן כאינדיקטורים לסמכותו ואמינותו של האתר שלך. אך לא כל הקישורים הנכנסים נוצרים שווים. קישורים נכנסים איכותיים הם בעלי משמעות רבה במיוחד בשיפור דירוג האתר שלך בגוגל.

מהם קישורים נכנסים איכותיים?

קישורים נכנסים איכותיים מגיעים מאתרים סמכותיים, רלוונטיים ואמינים.
קישורים אלה לרוב קשים להשגה מכיוון שהם דורשים מאתרים אחרים להכיר בתוכן שלך כבעל ערך וכדאי לקישור.

דוגמאות לכך כוללות קישורים מאתרי חדשות מכובדים, בלוגים מקצועיים וכתבי עת אקדמיים.

גורמים המגדירים קישורים נכנסים איכותיים

 1. רלוונטיות – אתר המקשר צריך להיות קשור לתעשייה או לנישה שלך.
  לדוגמה, אם יש לך בלוג טכנולוגי, קבלת קישור נכנס מאתר חדשות טכנולוגי מכובד היא בעלת ערך רב יותר מקישור מאתר חדשות כללי.
  רלוונטיות מבטיחה שהקישור מתאים מבחינה הקשרית, וזהו גורם משמעותי עבור מנועי חיפוש בעת הערכת איכות הקישורים הנכנסים.
 2. סמכות – סמכות הדומיין (DA) של אתר המקשר חשובה.
  קישור נכנס מאתר DA גבוה כמו webs.co.il  נושא משקל רב יותר מקישור מאתר בעל מוניטין נמוך יותר.
  סמכות דומיין היא ציון דירוג של מנוע חיפוש החוזה עד כמה אתר יופיע גבוה בדפי התוצאות של מנועי החיפוש (SERP). זהו מדד לאיכותו ואמינותו הכללית של האתר.
 3. טקסט עוגן – הטקסט הניתן ללחיצה בהיפר-קישור, המכונה טקסט עוגן, צריך להיות רלוונטי לתוכן שלך.
  טקסט עוגן תיאורי עוזר למנועי חיפוש להבין את ההקשר של התוכן המקושר.
  לדוגמה, טקסט עוגן כמו "שיטות SEO הטובות ביותר" אינפורמטיבי יותר מ"לחץ כאן" גנרי.
 4. מיקום הקישור – קישורים המוטמעים בגוף הראשי של תוכן הדף בעלי ערך רב יותר מאלה הנמצאים בתחתית הדף או בסרגלי צד.
  מנועי חיפוש רואים בקישורים בתוך התוכן רלוונטיים וטבעיים יותר. הם מצביעים על כך שהקישור הוא חלק מתוכן העריכה ואינו רק מחשבה שלאחר מעשה.
 5. ייחודיות הקישור – קישורים נכנסים ייחודיים מדומיינים שונים מועילים יותר מקישורים מרובים מאותו אתר.
  גיוון בפרופיל הקישורים הנכנסים שלך מצביע על הכרה רחבה בערכו של האתר שלך. זה מראה שמקורות מרובים מוצאים את התוכן שלך בעל ערך מספיק כדי לקשר אליו.

 

מה חשיבותם של קישורים נכנסים איכותיים?

לקישורים נכנסים איכותיים יש תפקידים מכריעים רבים בקידום אתרים:

 1. שיפור דירוג במנועי חיפוש – אלגוריתם גוגל מחשיב קישורים נכנסים כאחד מגורמי הדירוג המובילים. קישורים נכנסים איכותיים מאותתים למנועי חיפוש שהאתר שלך הוא מקור מידע אמין, מה שיכול לשפר את הדירוג שלך. לדוגמה, אם אתה מנהל בלוג טיולים ומקבל קישור נכנס מנשיונל ג'יאוגרפיק, זה מגביר משמעותית את אמינות האתר שלך.
 2. הבאת תנועה אורגנית – קישורים נכנסים מאתרים סמכותיים מגדילים משמעותית את התנועה לאתר. זה לא רק מגביר את הנראות של האתר שלך אלא גם מגדיל את הסיכויים להמרות. קישור מבלוג בעל תנועה גבוהה יכול להביא זרם קבוע של גולשים המתעניינים בתוכן שלך.
 3. בניית סמכות דומיין – רווח קבוע של קישורים נכנסים איכותיים עוזר לבנות את סמכות הדומיין שלך לאורך זמן. זה מקל על דירוג עבור מילות מפתח תחרותיות. ככל שסמכות הדומיין שלך גדלה, האתר שלך יכול להתחרות באתרים מבוססים יותר בנישה שלך.
 4. שיפור יעילות הסריקה – קישורים נכנסים עוזרים למנועי חיפוש לגלות את התוכן של האתר שלך בצורה יעילה יותר, מה שמוביל לאינדוקס טוב יותר ובסופו של דבר לדירוג גבוה יותר. הם פועלים כנתיבים עבור בוטים של מנועי חיפוש לזחול ולאנדקס את האתר שלך בצורה יעילה יותר.

 

קישורים חיצוניים

איך לבנות אסטרטגיית קישורים נכנסים איכותית?

יצירת אסטרטגיית קישורים נכנסים חזקה כוללת מספר שלבים, שכל אחד מהם חיוני להבטחת איכות ויעילות הקישורים הנכנסים שלך.

יצירה וקידום תוכן

 1. צור תוכן בעל ערך – תוכן איכותי הוא הבסיס לאסטרטגיית קישורים נכנסים מוצלחת. זה כולל מאמרים, מחקרים, אינפוגרפיקה ומדריכים מעשיים. סביר יותר שתוכן המספק ערך יקושר על ידי אתרים אחרים. לדוגמה, מדריך מעמיק בנושא "כיצד למטב את אתר האינטרנט שלך לקידום אתרים" יכול למשוך קישורים נכנסים מבלוגים ופורומים שונים של קידום אתרים.
 2. בלוגים אורחים – כתיבת פוסטים אורחים עבור בלוגים בעלי מוניטין בתעשייה שלך יכולה להרוויח לך קישורים נכנסים בעלי ערך. ודא שפוסטים האורחים שלך נחקרו היטב ומספקים ערך אמיתי לקהל של אתר האירוח. לדוגמה, אם אתה מומחה לשיווק דיגיטלי, תרומה של פוסט אורח לבלוג שיווק ידוע יכולה לעזור לך להשיג קישורים נכנסים איכותיים.
 3. טכניקת גורד השחקים – זהו את התוכן בעל הביצועים הטובים ביותר בנישה שלכם, צרו משהו טוב עוד יותר, וצרו קשר עם אתרים המקשרים לתוכן המקורי, והציעו להם לקשר לגרסה המשופרת שלכם. לדוגמה, אם אתם מוצאים מאמר פופולרי בנושא "10 טיפים מובילים לקידום אתרים", צרו מאמר "20 טיפים מובילים לקידום אתרים" המציע ערך רב יותר וצרו קשר עם האתרים המקשרים למאמר המקורי.

יצירת קשרים וקידום

 1. פנו לאנשי השפעה – צרו קשר עם משפיענים ובלוגרים בתעשייה שלכם. שתפו איתם את התוכן שלכם והסבירו מדוע הוא יהיה בעל ערך לקהל שלהם. בניית מערכות יחסים עם משפיענים יכולה להוביל לקישורים נכנסים טבעיים. לדוגמה, משפיען עשוי לשתף את התוכן שלכם עם העוקבים שלו, מה שיביא לקישורים נכנסים אורגניים.
 2. השתתפו בפורומים וקהילות בתעשייה – השתתפו בפורומים וקהילות רלוונטיים על ידי מענה לשאלות ומתן תובנות חשובות. כללו קישורים לתוכן שלכם היכן שמתאים. פעולה זו לא רק עוזרת לבנות קישורים נכנסים אלא גם ביסוסכם כסמכות בתחומכם.
 3. השתמשו במדיה חברתית – קדמו את התוכן שלכם במדיה החברתית כדי להגיע לקהל רחב יותר. מעורבות גבוהה יכולה למשוך את תשומת לבם של בלוגרים ועיתונאים שעשויים לקשר לתוכן שלכם. פלטפורמות מדיה חברתית יכולות להגביר את טווח ההגעה של התוכן שלכם, מה שמוביל להזדמנויות רבות יותר לקישורים נכנסים.

שימוש בכלים וניתוח

 1. השתמשו בכלי ניתוח קישורים נכנסים – כלים כמו Ahrefs, Moz ו-SEMrush יכולים לעזור לכם לנתח את פרופיל הקישורים הנכנסים שלכם, לזהות הזדמנויות קישורים איכותיות ולעקוב אחר ההתקדמות שלכם. כלים אלה מספקים תובנות לגבי איכות וכמות הקישורים הנכנסים שלכם ועוזרים לכם להבין כיצד הם משפיעים על קידום האתרים שלכם.
 2. Google Search Consoleכלי חינמי זה של גוגל מספק תובנות לגבי פרופיל הקישורים הנכנסים של האתר שלכם, ועוזר לכם לזהות ולנטרל קישורים מזיקים. הוא גם מציע נתונים על ביצועי האתר שלכם בתוצאות החיפוש, שיכולים להנחות את אסטרטגיית הקישורים הנכנסים שלכם.
 3. עקבו אחר המתחרים שלכם – נתחו את פרופילי הקישורים הנכנסים של המתחרים שלכם כדי לזהות הזדמנויות פוטנציאליות לבניית קישורים. אם למתחרה יש קישור נכנס מאתר מסוים, כדאי לפנות לאותו אתר כדי לראות אם הם יקשרו גם לתוכן שלכם.

 

הימנעות מטקטיקות קידום אתרים של  Black Hat

 1. אל תקנו קישורים נכנסים – רכישת קישורים נכנסים מחוות קישורים או אתרים באיכות נמוכה עלולה להוביל לעונשים מצד גוגל, ופגיעה במאמצי קידום האתרים שלכם. האלגוריתמים של גוגל מתוחכמים מספיק כדי לזהות דפוסי קישורים לא טבעיים ועשויים להעניש את האתר שלך על נוהגים כאלה.
 1. הימנעו מחילופי קישורים – מעורבות בקישורים הדדיים מוגזמים (אתה מקשר אליי, אני אקשר אליך) יכולה להיראות מניפולטיבית למנועי חיפוש. בעוד שחלק מהקישורים ההדדיים טבעיים, הגזמה בכך עלולה לפגוע בקידום האתרים שלך.
 2. התנערו מקישורים מזיקים – השתמשו בכלים כדי לזהות ולהתנער מקישורים נכנסים מאתרים זבל או באיכות נמוכה שעלולים להשפיע לרעה על קידום האתרים שלכם. זה עוזר לשמור על פרופיל קישורים נכנסים נקי ומגן על האתר שלך מעונשים.

 

מדידת ההשפעה של קישורים נכנסים

כדי להבין את האפקטיביות של אסטרטגיית הקישורים הנכנסים שלך, חיוני למדוד את השפעתה על ביצועי קידום האתרים שלך.

מדדים מרכזיים למעקב

 1. סמכות תחום: עקוב אחר שינויים בסמכות התחום שלך לאורך זמן. עלייה מעידה על כך שאסטרטגיית הקישורים הנכנסים שלך עובדת. כלים כמו סמכות התחום של Moz יכולים לעזור לך למדוד זאת.
 2. תנועה אורגנית: עקוב אחר התנועה האורגנית של האתר שלך כדי לראות אם יש עלייה המתאימה למאמצי בניית הקישורים שלך. Google Analytics הוא כלי בעל ערך למעקב אחר מדד זה.
 3. דירוג מילות מפתח: עקוב אחר הדירוג של מילות המפתח המועדפות שלך. דירוג משופר יכול להיות תוצאה ישירה של רכישת קישורים נכנסים איכותיים. כלים כמו SEMrush יכולים לעזור לך לעקוב אחר ביצועי מילות מפתח.
 4. תנועה מפנה: נתוח תנועה מפנה ב-Google Analytics כדי לראות אילו קישורים נכנסים מניבים הכי הרבה תנועה לאתר שלך. זה יכול לעזור לך לזהות אילו קישורים יעילים ביותר ולהנחות את מאמצי בניית הקישורים העתידיים שלך.

 

דוגמה לקישורים נכנסים בפעולה

נבחן מקרה היפותטי שבו סטארט-אפ טכנולוגי, "טקנובה", מנסה לשפר את הדירוג שלו בגוגל. הם מיישמים אסטרטגיית קישורים נכנסים באיכות גבוהה על ידי יצירת פוסטים מקיפים בבלוגים בנושאים טכנולוגיים חדשים, השתתפות בפורומים בתעשייה ובלוגים אורחים באתרי טכנולוגיה בעלי מוניטין.

תוצאות

 1. עלייה בסמכות התחום: במשך שישה חודשים, סמכות התחום של "טקנובה" עלתה ב-15 נקודות, מה שמעיד על נוכחות מקוונת חזקה יותר.
  עלייה זו הקלה על "טקנובה" לקבל דרוג עבור מילות מפתח תחרותיות בתעשיית הטכנולוגיה.
 2. תנועה אורגנית גבוהה יותר: התנועה האורגנית שלהם הוכפלה, כאשר חלק ניכר ממנה מגיע מקישורי הפניה בבלוגים טכנולוגיים בעלי סמכות גבוהה.
  עלייה זו בתנועה הובילה גם למעורבות גבוהה יותר ולהמרות רבות יותר.
 3. שיפור דירוג מילות מפתח: "טקנובה" החלה להתברג בעמוד הראשון עבור מספר מילות מפתח תחרותיות, מה שהביא תעבורה ממוקדת יותר לאתר שלה.
  מילות מפתח כמו "מגמות טכנולוגיות חדשות" ו"חידושים בבינה מלאכותית" חוו שיפורים משמעותיים בדירוג.
 4. חיזוק זיהוי המותג: החשיפה מקישורי גב איכותיים חיזקה גם את זיהוי המותג של "טקנובה" בקהילת הטכנולוגיה. הם הוזמנו להשתתף בכנסים ובוובינרים בתעשייה, מה שחיזק עוד יותר את סמכותם.

דוגמה: טכניקת גורד השחקים

"טקנובה" זיהתה מאמר פופולרי בשם "10 חידושי הבינה המלאכותית המובילים של 2023" שצבר מספר רב של קישורי גב. הם יצרו מאמר מקיף יותר, "20 חידושי הבינה המלאכותית המובילים של 2023", שכלל מחקר נוסף, גרפיקה וראיונות עם מומחים.

צעדים שננקטו:

 1. מחקר: צוות "טקנובה" ערך מחקר מעמיק כדי להבטיח שהתוכן שלהם יהיה מפורט ואינפורמטיבי יותר מהמאמר המקורי.
  הם כללו נתונים ממחקרים עדכניים וציטוטים ממומחים בתעשייה.
 2. יצירת תוכן: הם הפיקו מאמר איכותי עם ויזואליה מושכת, אינפוגרפיקה ועיצוב נקי.
  התוכן היה מובנה בצורה נוחה לקריאה ושיתוף.
 3. פנייה: "טקנובה" פנתה לאתרים שקישרו למאמר המקורי והציגה את הגרסה המשופרת שלהם.
  הם הדגישו את הערך הנוסף והמידע המעודכן שהמאמר שלהם סיפק.

תוצאה:

מספר אתרים בעלי סמכות גבוהה עדכנו את הקישורים שלהם כך שיכוונו למאמר של "טקנובה". זה לא רק שיפר את הפרופיל של "טקנובה", אלא גם הביא תנועה משמעותית מהאתרים עתירי התנועה הללו.

 

לסיכום

קישורים נכנסים איכותיים הם אבן יסוד בקידום אתרים אורגני יעיל.
הם משפרים את אמינות האתר שלך, מניעים תנועה אורגנית ומשפרים את דירוג מנוע החיפוש שלך.

בניית אסטרטגיית קישורים נכנסים איכותיים כרוכה ביצירת תוכן בעל ערך, מעורבות בפעילות חוץ, מינוף כלים והימנעות מטקטיקות קידום אתרים "כובע שחור".
על ידי התמקדות באלמנטים אלו, תוכל לבסס פרופיל קישורים חזק שיתמוך בהצלחה ארוכת טווח בקידום אתרים אורגני.

זכור, איכות גוברת על כמות בכל הנוגע לקישורים נכנסים.
השקעת זמן ומאמץ בקישורים נכנסים איכותיים תשתלם בדמות דירוג טוב יותר, תנועה רבה יותר וסמכות דומיין מוגברת.

אז, התחילו לבנות את הקשרים החשובים הללו וצפו באתר שלכם מטפס בדירוג בגוגל.

בהצלחה 🙂

 

לנוחיותכם: מילון מונחים מקצועי  לתחום ה SEO

 

גלעד קמר
גלעד קמר

גלעד קמר, מנכ”ל ומייסד וובס – חברה לקידום אתרים באינטרנט.


אני מביא איתי ניסיון של למעלה מ-12 שנים בתחום הקידום האורגני והמון יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

phone icon
שלחו לנו הודעת וואטסאפ התקשרו אלינו